Перейти до основного вмісту

            Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту є випусковою для спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Підготовка бакалаврів здійснюється за освітньо-професійними програмами «Фізична культура і спорт» та «Фітнес та рекреація», підготовка магістрів – за програмою «Фізична культура і спорт».

dsc_8455

У штаті кафедри:

Викладачі кафедри є авторами численних наукових праць та укладачами навчально-методичної літератури. За період з 2018 по 2022 рік доробок кафедри поповнився 11 монографіями, 24 навчальними та навчально-методичними посібниками.

Кафедрою організовано проведення курсів підвищення кваліфікації для тренерів з видів спорту ІІ категорії та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

Через організацією онлайн зустрічей, відкритих лекцій, вебінарів здійснюється обмін професійним досвідом та науковими здобутками із профільними кафедрами закладів вищої освіти України, Румунії, Молдови та Польщі. Підписано угоди про співпрацю із громадськими організаціями, закладами та установами Чернівецької області, що займаються розвитком фізичної культури і спорту. Задля отримання зворотного зв’язку та покращення процесу підготовки фахівців налагоджено комунікацію зі стейкголдерами – працедавцями, випускниками, учасниками освітнього процесу та батьками студентів.

Кафедра співпрацює із провідними профільними вузами України, Румунії, Молдови та Польщі.

Регулярно колективом кафедри організовується та проводиться раз у два роки Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура і спорт: досвід та перспективи», яка має вже свою історію. У 2023 році була проведена 4 конференція, в якій прийняло участь більше 200 науковців із 13 країн-учасниць. В рамках конференції проводиться круглий стіл  на тему «Актуальні проблеми підготовки фахівців сфери фізичної культури і спорту на Буковині в умовах воєнного стану», в якому приймають участь стейголдери сфери фізичної культури і спорту. На даному форумі обговорюються  проблеми та перспективи підготовки майбутніх тренерів в регіоні.

Професор кафедри Гакман А. В. є головою Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, асоційованим представником Ради молодих вчених при МОН, координатором Офісу підтримки вченого.

Доцент кафедри Галан Я. П. є керівником наукового проекту «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти», який фінансується за рахунок видатків державного бюджету (2020-2022 рр.), головою Ради молодих вчених при Чернівецькій ОДА, асоційованим членом (регіональним представником) Ради молодих вчених при МОН.

При кафедрі теорії та методики фізичного виховання функціонують студентські наукові гуртки («Оптимізація навчально-тренувального процесу студентів-спортсменів», «Організаційно-методичні основи олімпійської освіти у навчальних закладах», «Історичні, соціально-економічні та психологічні засади фізичного виховання молодого покоління: проблеми і досягнення», «Актуальні питання спортивної підготовки спортсменів різної кваліфікації», «Організаційно-методичні основи рекреації різних груп населення та спорту», «Спортивний менеджер»), члени яких активно беруть участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах. Вони також долучаються до участі та організації внутрішніх та зовнішніх конференцій (фізкультурно-спортивного профілю), які проводять у м. Чернівці. Тематика доповідей студентів відповідає кафедральній темі.

Студенти стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:

2022 р. – Щочкіна Катерина Віталіївна, науковий керівник доц. Лясота Тетяна Іванівна (спеціалізація «Спорт»);

Руснак Олександра Олександрівна, науковий керівник доц. Лясота Тетяна Іванівна (спеціалізація «Спорт»);

Гаврилова Любов Сергіївна, науковий керівник доц. Галан Ярослав Петрович (спеціалізація «Спорт»);

Карпова Каріна Сергіївна, науковий керівник проф. Гакман Анна Вікторівна (спеціалізація «Фітнес та рекреація»);

Буркова Анна Русланівна, науковий керівник доц. Балацька Лариса Василівна (спеціалізація «Фітнес та рекреація»);

Терлецька Маргарита Миколаївна, науковий керівник доц. Дудіцька Світлана Петрівна (спеціалізація «Фітнес та рекреація»).

Мінтянська Олександра Вадимівна, науковий керівник доц. Гнесь Наталія Олександрівна (спеціалізація «Спорт»).

 2021 р. – Карпова Карина (науковий керівник – доц. Наконечний І.Ю.) – «Технологія організації оздоровчо-рекреаційної діяльності під час активного дозвілля людей похилого віку» – 2 місце.

2020 р. – Нігда Альона (науковий керівник – доц. Гакман А.В.) – «Вплив біологічних добавок на рівень фізичних якостей спортсменів (на прикладі волейболісток вищої ліги)» – 3 місце.

2019 р. – Ставратій Єлизавета, Кухта Роман (науковий керівник – доц. Гакман А.В.) «Технологія організації рекреаційно-оздоровчої діяльності під час активного дозвілля людей похилого віку» – 3 місце.

2018 р. – Медвідь Микита, Тівелік Марина (науковий керівник – доц. Гакман А.В.) «Психофізіологічні особливості рухової активності людей похилого віку» – 3 місце.

2017 р. – Русанова Валерія, Чобанюк Катерина (науковий керівник – Галан Я. П.) «Використання сучасних форм навчання з елементами спортивного орієнтування на уроках з фізичної культури» – 2 місце.

2016 р. –  Байдюк Микола (науковий керівник – доц. Гакман А.В.) «Педагогічні умови організації рекреаційно-оздоровчих знань та вмінь підлітків в умовах дитячого табору відпочинку» – 3 місце.

За високоякісну наукову діяльність викладачі кафедри відзначені стипендіями Кабінету Міністрів Україна для молодих вчених  та Державними іменними стипендіями найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні, зокрема, професорка Гакман А.В. та доцент Галан Я.П.

Студенти та випускники, якими пишається  кафедра. Учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор: Дорохова Тетяна (ЗМСУ зі стрільби з лука), Лабовський Микола (МСУМК з легкої атлетики), Цихоцька Руслана (МСУМК з легкої атлетики), Скубак Олена (МСУМК зі стрільби з лука).

Заслужені майстри спорту України: Применчук Тетяна (пауерліфтинг), Беженар Анна (панкратіон), Чижевський Юрій (панкратіон), Семенюк Денис (панкратіон), Чиркалюк Юрій (панкратіон), Чоботар Валерій (карате).

Заслужені тренери України: Наконечний Ігор (панкратіон), Горюк Петро (панкратіон), Штефюк Іван (рукопашний бій), Капанадзе Світлана (стрільба з лука), Попазов Іван (футбол).

Майстри спорту міжнародного класу: Арініна Алла (стрільба з лука), Бахтіяров Юрій (футбол), Данелюк Владислав (стрільба з лука), Дорохов Андрій (стрільба з лука), Доскальчук Олександр (панкратіон), Жураківський Анатолій (рукопашний бій), Зварич Іван (рукопашний бій), Кисилиця Юрій (футбол), Костащук Андрій (бейсбол), Лучич Флоріка (панкратіон), Мандрик Олег (рукопашний бій), Раков Сергій (універсальний бій), Скидан Роман (панкратіон), Смандич Дмитро (пауерліфтинг), Трофіменкова Інна (пауерліфтинг), Черновцан-Мігалатюк Наталія (пауерліфтинг), Ясенецький Олег (пауерліфтинг), Демян Віна (пауерліфтинг), Талібов Ризван Шахмамед Огли (карате), Гринько Тетяна (панкратіон), Лукан Павло (велоспорт), Снігур Іван (панкратіон).

 

 

 

 

 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності